во , ,

Ако ги препознавате овие работи, стари сте…

Некогаш беше поубаво – ќе ви кажат сите малку постари, кои со носталгија би ги погледнале сите овие предмети.

Многумина од нив останаа во минатото и зафаќаат само место на таванот, но кога ќе се сетиме на нив, нѝ навираат спомени на деновите кога бевме безгрижни и кога малку повеќе се трудевме, бидејќи прозорецот во автомобилот не се спушташе после едно притиснато копче.

- Следна Страница -

Што мислиш?

24 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 луѓе кои покажаа како само еден детал може драматично да го промени изгледот

5-годишно девојче ја нацртало мајка си во изолација – поради еден детаљ цртежот стана вирален