во ,

Ако издејствуваш една година затвор, овој куфер со пари е твој. Ако не, прости се од целиот твој род!

Судење на мафијаш за повеќекратно убиство. Докази колку сакаш. Мафијашот му шепнува на својот адвокат:

– Ако издејствуваш една година затвор, овој куфер со пари е твој. Ако не, прости се од целиот твој род!

Судот донесува казна затвор од 1 година за мафијашот. Тој разнежнет го прегрнува адвокатот:

– Тешко ли беше, брате?

– Пеколно тешко!

– Зошто?

– Судијата сакаше да те ослободи!

Што мислиш?

25 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маж страда од ужасна главоболка и конечно, целосно исцрпен оди на лекар…

Вчера излегувам од банката, и гледам еден цајкан пише казна, и ја закачува на бришачот…