во , ,

Аман, те молам Хасо, пази да не те фатат, ќе биде лошо и за двајцата…

Реклама

Хасо се разболел, но немал здравствено осигурување и го замолил Мујо да му ја позајми неговата здравствена книшка.

– Аман, те молам Хасо, пази да не те фатат, ќе биде лошо и за двајцата – го предупредил Мујо.

Стигнал Хасо кај лекарот, му ја дава книшката, а лекарот ја отвора книшката и му вели:

– Добро, што ти е тебе, Мујо?

– Па најдобар другар.


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Познати дами кои докажаа дека не ни треба шминка за да бидеме убави

Воопшто не ни е гајле дали имаш документи, дали си пиел, дали колата ти е исправна…