во ,

А Драге да си частиш, купија си точак !

Сретнуе га Ацо Драгета и гледа га на точак и му вика :


– А Драге да си частиш, купија си точак !

– Не бе, несам купија, на комшику е !

– На комшику ? Па поклони ли ти га или ву га украде ?

– Не бе, иду ја шетам се низ парк и те ти гу комшика на точак, виде ме и фрља точак на едну страну, соблача фастанче фрља на другу страну и ми вика – “Земи Драге што ти срце сака
!“

– И ти брат зема си га точак … Па најубаво ! Паметно си направија, што ќе ти га фастанче !

Навалица Ви препорачува

KICK IT Чорапи

1,050 ден.

Што мислиш?

24 Points
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ааа, испит држите колега? Тука сигурно е полно со љубители на препишувањето!

Каде се и што прават актерите од „Jurassic Park“ 27 години подоцна?