во ,

Двајца старци одат по улица и се прашуваат еден со друг…

Реклама

Двајца старци одат по улица и се прашуваат еден со друг:

– Како си?

– Ех… како да бидам? Ме болат раце, нозе, грб, ме болат сите коски… А ти како си?

– Јас се чувствувам како новородено бебе!

– Како тоа?

– Па убаво, немам коса, немам заби, и утрово се помочав.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Трпе му вели на татко му…

Судијата го прашува обвинетиот човек кој е фатен во кражба…