во ,

Двејн Џонсон е дарежлив кон своите обожаватели: Билети, текила, а за најдобриот и Порше

Познато е дека Двејн Џонсон е дарежлив кон своите обожаватели, а неговиот последен гест доведе до солзи на еден од неговите обожаватели.

49-годишниот актер одржа специјална проекција на својот нов филм „Red Notice“ во Лос Анџелес, почестувајќи ги фановите со бесплатни билети и сопствената текила на Тереман.

Сепак, тој имаше посебно изненадување за еден гледач, Оскар Родригез, со тоа што му го подари својот личен автомобил, за да му се заблагодари за сето добро што го направи.

„Денес беше добар ден. Среќен Божиќ @coach_orod и уживај во твојот нов автомобил“, започна Џонсон.

„Ги поканив фановите на специјална проекција на Red Notice и сакав да направам нешто кул за сите нив. Бесплатни билети, @projectrock, @teremana, @zoaenergi, @saltandstrav сладолед. Бесплатно сè и одлично време во кино “, додаде тој.

Рок објасни дека сака да направи нешто „големо“ и „незаборавно“ за еден од присутните обожаватели, Оскар, и додаде дека сака да му подари „Порше Тајкан“ што тој го возел во новиот филм, но компанијата Порше го направила тоа.

Наместо тоа, тој одлучи да го подари својот „личен камионет по нарачка“ и собра колку што може повеќе информации за сите на проекцијата, пред да се одлучи за Оскар, чија приказна го „трогна“.

„Тој се грижи за својата 75-годишна мајка. Личен тренер. Водач во неговата црква. Тој обезбедува поддршка и обезбедува оброци за жените жртви на семејно насилство. Горд и скромен ветеран на морнарицата. Љубезно човечко суштество“, рече за Оскарите.

На видеото се гледа како Џонсон ја изненадува публиката пред филмот, каде што го издвои Оскар и го покани на сцената.

Родригез зборуваше за тоа како актерот постојано го инспирирал и како сакал „да го промени светот во согласност со принципот на една личност во исто време“.

Навалица Продавница

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Хит видео: Ученик заспал среде настава, погледнете како се справил наставникот

Рачно напишаните белешки на Ајнштајн се продадени за неверојатни 13,7 милиони долари