во , , ,

Девојка која пресоздава облека на познати личности дома и која ги надминува оригиналите

Реклама

Кога ќе го слушнеме зборот „косплеј“, би можеле да замислиме костими за кои се потребни многу пари, време и труд за да се подготват. Но, некои креативни умови навистина можат да ја направат оваа активност забавна користејќи секојдневни работи. На пример, Рајли, девојка од Австралија, ја покажува моќта на буџетскиот косплеј покажувајќи дека тестенините можат да направат одлична фризура, а тенџерето е стилски како дизајнерска капа. И знаеме дека ќе ви биде тешко да ја забележите разликата.

20. Ве очекува црвениот тепих.

19. Време е да промовираме еколошки капи.

18. Вие сте тоа што го јадете.

17. „Кога имате моден состанок во 5, а треба да спиете во 6“.

16. Сите знаеме колку долго можат да траат овие настани. Подобро е да земете нешто за јадење со вас.

15. Кога мајка ти бара помош за перење алишта:

14. Изгледа дека Лил Памп има брат за кој не знаел.

13. „Целиот мој живот во една слика“

12. „Мода што го одзема здивот“

11. „Отсекогаш мислев дека никогаш не можам да го направам ова. Но, ме потсетија дека ништо не е невозможно!“

10. Кога ќе бидете подготвени да позирате за насловна страница на списание:

9. “Никогаш не сум гладен!”

8. Ако долго време не сте виделе виножито, можете сами да создадете.

7. „Јас ја бришам конкуренцијата со оваа облека“.

6. „Како изгледа сликата на Амазон наспроти фустанот што го добивате“.

5. „Мајка ми ми помогна со оваа облека“.

4. Овој е толку сличен. Дури и едната нога ја нема.

3. „Завиткана во нејзината нова облека“.

2. Веруваме дека веќе сте фитнес професионалец.

1. Можете ли да ни го дадете бројот од вашиот фризер?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Примери за тоа како веѓите можат да го променат лицето подобро од пластиката

16 Чудни предмети кои би го збуниле дури и Шерлок Холмс