во ,

Дете влегува во библиотека и прашува…

Реклама

Дете влегува во библиотека и прашува:

– Извинете, имате ли книга „Мажот газда во куќата“?

– Извини мали, но бајките се на вториот кат!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фата го изневерила Мујо, па тој ја прашува…

Доаѓа министерот за полиција во село по дојава дека некој на нива посадил марихуана…