во

Дете, дај папгајка, гледај и учи…

Поплавена канализација и идат од Комуналец мајстор и калфа. Мајсторот скокнал у шахтата и до мишките во гомна влегол, му вика на калфата:

– Дете, дај папгајка, гледај и учи.

Се пикнал мајсторот до вратот во шахтата и му вика:

– Дете, дај клуч 18.

Пак нурнал, ја поправил, излегол од гомната, се брише и му вика:

– Дете, учи занает оти цел живот ќе подаваш клучеви инаку…

Што мислиш?

3 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

27 Работи кои ги “вадат од такт” луѓето со виткана коса

5 Илустрации покажуваат како се однесуваме кога сме пијани VS. Како мислиме дека се изгледаме