во ,

Деца, кој има црни јајца?

На час по биологија, лекција за птици. Учителката:– Деца, кој има црни јајца?

Зоки Поки:

– Африканецот!

Учителката:

– Зоки, надвор!

Тргнува Зоки кон вратата и слуша:

– Деца, а кој има сини јајца?

Зоки, излегувајќи:

– Дедо! Тој вчера си ги наседна…

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Господ решил да ја види состојбата во македонското здравство, па се преправил во матичен доктор…

Намерно или случајно? Мотоциклист поминува меѓу два автомобила, па…