во ,

Докторе уапа ме змија!

Отишја Кумановац куде доктора и му вика на доктора:

– Докторе уапа ме змија!

– Куде те уапа? – прашуе га доктор.

– На њиву.

– Не те прашују тој, него на кое место те уапа? – Туј под крушку.

– А бе зашто те уапа?

– Не знам бе докторе, за ич ништо.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

На час по биологија…

11 Урнебесни фотографии кои познатите би сакале да исчезнат