во ,

Душо, каде одиш?

Еден човек се враќа дома од работа и без да каже збор, собира куфер и почнува да го собира багажот. Неговата сопруга го прашува зачуден:

– Душо, каде одиш?

Реклама

– Одам во Никарагва.

– Зошто?

– Таму за се*с жената му дава на својот сопруг 4 долари.

Кога го слушна ова, жената ги фрла своите работи за домаќинството и започнува да се пакува.

– А каде си тргнала ти?!

– И јас идам во Никарагва.

– Зошто?

– Сакам да видам како ќе преживееш цел месец само со 8 долари.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Еден маж решил да оди на риба преку зимата, со шишенце ракиичка, како што е ред…

Извинете господине, но јас не можам да ве пуштам да влезете во казиното…