во ,

Едниот ловџија се фалел со еден патрон отепал десет јаребици…

Двајца ловџии и еден рибар седат во кафеана:

– Едниот ловџија се фалел со еден патрон отепал десет јаребици.

– Другиот ловџија се надоврзува, јас со еден патрон имам отепано десет зајака.

– Довѓа ред на рибарот, јас бев на риба па кога ми крена фрли, вади фрли вади, полна вреќа риба, кога гледам реката носе десет јаребици и десет зајака го собрав и нив и право дома ги однесов полн фрижидер наполнив…


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Катастрофални „Направи сам“ проекти од луѓе без талент

16 Работи кои се толку лошо направени што ќе ве заболи главата