во ,

Енцо – златниот ретривер со генетска мутација кој освојува на прв поглед

Златниот ретривер Енцо Виола е вистинска Инстаграм ѕвезда. Ова кученце е родено со ретка генетска мутација заради која има црна дамка на лицето.

Но, токму овој недостаток му носи над 180 илјади следбеници на Инстаграм.

View this post on Instagram

So close and yet so very far away.

A post shared by Enzo Viola (@mister.enzoviola) on

„Тој е посебен, навистина, освојува на прв поглед. Оваа црна дамка никако не влијае на неговиот живот“ – вели неговата сопственичка Клариса Кастро.

Енцо бил најразиграно кутре во леглото и затоа се одлучиле да си го земат токму него.

Што мислиш?

23 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 актери коишто ретко умираат во филмовите: Чак Норис и Силвестер Сталоне се на врвот

Добро сконцентрирајте се и пронајдете го тостерот помеѓу куферите – ако успеете за 43 секунди, вие сте натпросечни!