во ,

Жената го гледа мажот зел еден чекан и си кове шајка во главата…

Жената го гледа мажот зел еден чекан и си кове шајка во главата.

– Што ти е тебе бе, да не си полудел? Зошто си ја забиваш таа шајка во главата?

– Заради оној комшијата Мите, сељакот.

– Како заради него, па ти нели го мразиш?

– Па да. Отворил фризерски салон и сега ќе одам да му ја расипам машинката.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Влева Блажо у спалната наапан, го отвара шифоњерот, унатре гол маж, по мал од него…

Полицијата во Индија користи мемиња во борбата против криминалот