во , , ,

Живеев со модел на Викторија Сикрет – случајно ја открив нејзината мрачна тајна што може да и го уништи животот

Реклама

ТикТок инфлуенсерката, Тејлор Паре, неодамна откри дека една децениска тајна за нејзината „кошмарна цимерка“. Оваа цимерка, особено, беше познат модел на Victoria’s Secret. Видеото, кое собра неверојатни 9,2 милиони прегледи, ја прикажува страната на Паре за времето кога живеела во Њујорк со неназначениот модел. Интернетот го нарече овој скандал како „PoopGate“.

„Кога првпат се преселив во Њујорк, живеев со модел на Victoria’s Secret кој имаше тајна, и ја чував 10 години, но ајде да започнеме“, ја започнува својата приказна Паре. Приказната започнува со моделот кој ужива во луксузен начин на живот, дружејќи се со истакнати фигури во модната индустрија како фотографот Стивен Мајзел и супермоделот Наоми Кемпбел.

Паре обезбедува детален приказ на чудното однесување, истакнувајќи ја тенденцијата на цимерката да ги надминува другите и да измислува приказни за својот живот. Во своето видео, Паре отворено споделува, „Од самиот почеток, вибрациите беа непријатни. Таа сакаше да ги надмине другите луѓе. Исто така беше помлада од сите други. Па мислев дека можеби тоа е само прашање на несигурност.“

Таа продолжува да открива дека неназначениот модел бил заплеткан во бројни лаги во врска со нејзиното детство, работа и социјален статус.

Па, Паре одлучи да држи некаква дистанца од својата цимерка, и работите станале уште полоши. Полека, Паре почнала да забележува дека нејзините работи исчезнуваат од станот маици, производи за нега на кожа, шминка, па дури и лекови со рецепти. Прво, мислела дека си ги замислува работите, но нејзините други цимерки ја увериле дека и тие забележале слични исчезнувања.

Еден ден, моделот влегол во станот по посета на некоја голема забава за време на модната недела. „И таа носеше маица што ја носев пред два дена,“ раскажува Паре. „И знаев дека е мојата маица бидејќи сѐ уште имаше мојата портокалова шминка на врвот, и тоа не беше нејзиниот тон, и исто така е многу уникатна маица,“ објаснува ТикТокерката.

Паре решила да ја соочи и и кажала за „убавата маица“. Таа се сеќава како нејзината цимерка тврдела дека ја добила маицата на снимање за кампања. „Реков, буквално има мојата шминка на неа, дете. Не си многу вешта,“ продолжува во својата приказна.

Непоколеблива, Паре продолжува, „Таа се облече и отиде на забава на Harper’s Bazaar, а јас пиев уште една чаша вино и ги погледнав девојките и реков ’Девојки, знам што правам вечерва, ќе ги пројдам сите нејзини работи. И тоа е токму она што го направив.’“

Во нејзината потрага, Паре тврди дека открила куфер полн со работи што верува дека нејзината цимерка ги украла од неа и другите во станот. „Бев ужасната да откријам дека украла работи од секој поединец во станот. Како пенкала и чаши, тони лекови со рецепт кои не можела да ги користи,“ се сеќава блогерката.

Но тоа не застана тука. Таа исто така криела навистина одвратни работи. „Ова е најгрдото. Таа ги чуваше сите свои отпадоци, валкани употребени тампони, марамчиња со кои го бришеше носот, задникот. Како да видите измет на нив. Ги чуваше сите во нејзиниот куфер кој беше чуван во нашиот стан,“ се сеќава Паре.

Според Паре, содржината на куферот станала точка на кулминација за цимерките. Истиот ден, ја избркале моделот од станот.


Моделот ја продолжила својата кариера и денес е многу позната. „Сè уште ја гледаме наоколу, но е непријатно. О, и сега е супер позната и многу добро ја работи. И од тоа лето, таа експлодираше и само заработува толку многу пари,“ тврди Паре во своето видео.

По објавувањето на видеото, повеќе од 6.000 корисници коментирале, барајќи од Паре детали за идентитетот на моделот. Сепак, во последователно ТикТок видео, Паре објаснува дека нема да го открие идентитетот на нејзината поранешна цимерка.

Таа објаснува, „Нема да ја откријам девојката онлајн, тоа не е причината поради која сум тука. Но ќе бидам тука да давам наговестувања.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Влегуваат три наркомани во такси и таксистот забележува дека се напушени…

Жена доаѓа дома и на вратата гледа натпис…