во ,

Запознајте се со Ерис: Кучето со невообичаено долга муцка

Ерис е присвоена пред две години, кога била малечко кученце. Тогаш никој не ни знаел дека нејзината уста ќе порасне толку долга.

Неодамна таа го прослави својот втор роденден, а парот кој ја присвои не ни замислуваше дека нивната Ерис ќе стане вистинска Инстаграм сензација со преку 180 илјади следачи.

Тие создадоа нејзин профил во вид на албум со слики, односно место на кое би можеле да го одбележуваат напредокот и растењето на нивното милениче. А тоа прерасна во многу повеќе, сега Ерис има обожаватели ширум светот.

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

НА РАБОТНОТО МЕСТО секогаш давајте сѐ од себе и работете на 100%

Си иде Блажо од работа, поминуе покрај на Пер’то собата, и слуша како Пер’то се моле…