во ,

Зошто се смееш? Како можеш да се смееш на ваква катастрофа?

Реклама

Во некој град се случил катастрофален земјотрес. Веднаш дошле спасувачки екипи, и спасителите барале преживеани под урнатините.

По некое време барање, спасителите под урнатините на една зграда нашле еден човек седнат на ве-це шолја кој непрекинато се смее.

– Зошто се смееш? Како можеш да се смееш на ваква катастрофа?

– Како да не се смеам? Го тргнав синџирчето од казанчето за да пуштам вода и се сруши зградата.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Бегај бе будало една, не сум јас лесна женска да паднам на една пијачка…

Смешни фото докази – Зошто некогаш е подобро да платите поскапо?