во ,

Излегол полека, со јакна во раката, да не му е ладно надвор и во тој момент…

Само што заспал мажот дома, швалерот користи прилика да излезе од шкафот и да си оди дома.

Излегол полека, со јакна во раката,да не му е ладно надвор и во тој момент станува мажот, го гледа и така сонлив го прашува:


– Кој си ти бе?

– Молец!

– Па што си ми ја земал јакната?

– Ааа, дома ќе си ја јадам!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Бобан Илиоски стана светски шампион во кик-бокс

Ајде бабо ти стигна писмо од Америка по авион!