во , ,

Како изгледаат 13 парови од екранот години подоцна

Повторното гледање стар филм или ТВ шоу е како да посетите пријател што не сме го виделе со векови. Може да не врати назад во времето и да ни даде шанса да избегаме од реалниот свет на познато и удобно место.

1. Лесли Ман и Брендан Фрејзер (Џорџ и Урсула, Џорџ од џунглата, 1997)

2. Џеф Бриџис и Џон Гудман (The Dude и Walter Sobchak, The Big Lebowski, 1998)

Реклама

3. Бред Пит и Едвард Нортон (Тајлер Дурден и нараторот, „Фајт клуб“, 1999 година)

4. Брус Вилис и Мила Јовович (Корбен Далас и Лилу, Петтиот елемент, 1997)

5. Мел Гибсон и Дени Гловер (Мартин Ригс и Роџер Муртау, Смртоносно оружје, 1987)

6. Брајан Кренстон и Џејн Качмарек (Хал и Лоис, „Малколм“, 2000-2007 година)

7. Џим Кери и Џеф Даниелс (Лојд и Хари, „Dumb and Dumber То“, 1994 година)

8. Џон Траволта и Семјуел Џексон (Винсент Вега и Жил Винфилд, „Евтини приказни“, 1994 година)

9. Лизи Каплан и Линдзи Лохан (Џанис Јанг и Кеди Херон, Злобни девојки, 2004)

10. Еди Марфи и Арсенио Хол (Принцот Аким и Семи, Доаѓање во Америка, 1988 година)

11. Ен Хатавеј и Хедер Матарацо (Миа Термополис и Лили Московиц, Дневниците на принцезата, 2001)

12. Кејти Холмс и Џошуа Џексон (Џои Потер и Пејси Витер, „Dawson’s Creek“, 1998-2003)

13. Лорен Греам и Скот Патерсон (Лорелај Гилмор и Лук Дејнс, „Девојките Гилмор“, 2000-2007)


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 фотографии кои покажуваат дека крушата под круша паѓа

11 Луѓе чии имиња се познати на сите, но малкумина знаат кои се тие навистина