во ,

Како се одредува возраста на рибата?

Прашале еден искусен рибар:

– Како се одредува возраста на рибата?

– По очите!

– Е како по очите?

– Колку очите ѝ се подалеку од опашката, толку е постара рибата.

Што мислиш?

11 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Трпана му се жали на докторот дека немала однос со години…

Нешто најслатко што ќе го видите денеска: Во берлинската зоолошка градина родено многу ретко животно