во , ,

Куде си бе супермену мој па ли беше с’с некоју жену?

Жена му вика на Мужа:

– Куде си бе супермену мој па ли беше с’с некоју жену?

А муж на тој:

– Не бе с’с другари кафану бесмо а зашто ме викаш супермен?

– Па само ти и супермен ги носите гаќе над панталоне.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

40 Илустрации го прикажуваат животот на еден сопственик на мачка

30 Познати личности пред и откако ги избричиле главите