во ,

Маж и жена празнуваат 35 години од брак. Наеднаш пред нив се појавила една добра вила…

Реклама

Маж и жена празнуваат 35 години од брак. Наеднаш пред нив се појавила една добра вила, и им вели:

Поради тоа што сте заедно 35 години во брак, ќе ви исполнам по една желба… кажувајте.

Жената:

Јас би сакала едно патување околу светот со мажот ми на луксузна јахта.

Абра кадабра и во рацете на жената два билети за пат околу светот.

Мажот размислува и си вели ваква шанса не се пропушта се пружа еднаш во животот: Јас сакам жена 30 години помала од мене.


Добрата вилата и жената се зачудиле, но желбата е таа.

Абра кадабра и мажов станува дедо од 92 години…

Наравоучение: Колку и да е добра една вила не заборавај и таа е жена!


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Селскиот доктор имал врска со наставничката. И како што обично се случува, таа забременила….

20 Работи по кои ќе препознаеш типичен Македонец