во ,

Маж на службено патување се буди во хотелската соба…

Реклама

Маж на службено патување се буди во хотелската соба. Гледа до него лежи млада девојка, таа се буди, го бакнува нежно и му шепоти:
– Миличок, што ќе ми дадеш прво: спортскиот Мерцедес или вилата на морето?
А тој молчи и си мисли:
– Ти благодарам Боже! Конечно најдов жена, која што поверувала на глупостите што ги тресам кога сум пијан.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

На Олимпијада во пливање на 100 метри, публиката си ги бодри своите…

Се возеле Мујо, Хасо и Трпе во воз…