во ,

Мамо, зошто на тетка Мица ќерка и се вика Ружа?

Синот ја прашува мајката:

– Мамо, зошто на тетка Мица ќерка и се вика Ружа?

– Па, затоа што тетка Мица многу сакала цвеќе!!!

– А, мамо, мамо ти што си сакала многу?

– Е, Стојко навистина си досаден, престани веќе со тие глупави прашања!!!

-20% Попуст

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како успеа човече да направиш толку богатство?

Јапонски бренд создаде очила кои го прекриваат целото лице