во , ,

Невообичаено видео од Русија: Луксузниот ‘Maybach’ транспортиран на покривот на ‘Toyota’

Реклама

На каналот на Јевгениј Чеботарев, познат по својот неуспешен обид да „прескокне“ од еден кров на друг со „Lada Niva“, се појави несекојдневно видео. Овојпат, вниманието е насочено кон необична снимка од улиците на Ростов на Дон, каде што се забележува „Mercedes-Maybach“ тежок над два тони, кој е пренесуван на покривот на „Toyota Land Cruiser“.

Што е поинтересно, „Land Cruiser“-от изгледа да пренесува товар кој значително го надминува максималниот капацитет што го наведува производителот, без видливи значајни модификации на кровот. За оваа цел, создадена е специјална платформа која служи како кровна корпа. Изненадувачки, оваа домашна конструкција функционира сосема добро.

Освен тоа, руските иноватори обрнале внимание на безбедносните детали, обезбедувајќи го „Maybach“-от со безбедносен триаголник за дополнителна заштита.


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Женоооо… Што би ти правила к’д би добија ја на БИНГО?

Четиринаесетгодишно чудо-дете создало сапун за борба со рак на кожата и триумфирало на престижно натпреварување