во ,

“Неуспешни импланти,” Деми Мур, 61, блеска во смел фустан — но луѓето забележуваат детал во нејзиното деколте

Реклама

Актерката Деми Мур повторно ја освои публиката со својот изглед на гала-вечерта amfAR Cinema Against AIDS. На 61 година, таа изгледаше прекрасно во бел фустан кој елегантно го истакнуваше нејзиното деколте, но некои луѓе забележаа нешто необично.

Смелиот Изглед на Деми Мур

61-годишната актерка од филмот “Дух” ги зачуди сите со својот фустан со деколте во стил на капка, украсен со висока странична цепка и елегантен шлеп. Фустанот беше дополнет со деликатен сребрен граничник, совршено комплементиран со нејзиниот прекрасен сребрен накит.

Деми се одлучи за шик кратка фризура, додавајќи модерен допир на нејзиниот изглед. Таа го комплетираше својот стил со пар едноставни сребрени сандали со висока пета. Носеше минимална шминка која совршено ги истакнуваше нејзините безвременски црти.

Коментарите на Фановите

Луѓето онлајн брзаа да ја пофалат актерката за нејзиниот класичен изглед, истурајќи пофалби за нејзината вечна младост и зрачење. Еден фан напиша, ”Таа ми дава надеж за стареење со грациозност!!!” додека друг забележа, ”Зачудувачки. Како ја одржува својата фонтана на младоста.”

Детали за Деколтето


Бидејќи фустанот силно го истакнуваше нејзиното деколте, многу луѓе дискутираа за деколтето на Деми и забележаа интересен детал.

Еден коментатор рече, “Фустанот на Деми би бил убав ако не беше толку ниско исечен,” додека друг рече, “Нејзините импланти изгледаат деформирано,” и трет додаде, “Неуспешни импланти.” Друг набљудувач го искажа своето мислење, велејќи, “Треба да се облекува според својата возраст.”

Без оглед на коментарите, Деми Мур продолжува да ја освојува публиката со својот стил и самодоверба. Нејзината способност да изгледа елегантно и модерно на 61 година е инспирација за многумина и покажува дека возраста е само бројка кога станува збор за стилот и самопочитта.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

На клавирски концерт, еден посетител го прашува другиот…

Доаѓа жена на пазар и ѝ вели на бабата…