во ,

Не ми е јасно од вакви родители како можеше да испадне вакво дете?

Синот добил единица и татко му го кара:

– Не ми е јасно од вакви родители како можеше да испадне вакво дете? Колку памет има во оваа маса (чука во масата), толку има и во твојта глава!

– Тато, некој чука, ќе одам да отворам.

– Седи да учиш, јас ќе отворам…

-20% Попуст

Што мислиш?

12 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тато… заштедив 30 денари!

Утро во алпско одморалиште. На терасата излегува Англичанецот и воздивнува…