во , ,

Оваа мечка живее кралски: Ја ранат со лажица, снима филмови и реклами

Брачната двојка Светлана и Јуриј Пантеленко од Русија пронашле тримесечно мече во шумата пред 28 години.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Мечето било во многу тешка состојба и останало без мајка која веројатно била убиена од ловџии. Светлана и Јури решиле да го посвојат и да му го дадат името Степан.

Мечката денес има 28 години, тешка е над 130 килограми, а кога ќе застане на задните нозе, висока е два метра.

Тој им помага да ги полеваат цвеќињата, јаде 25 килограми риба, зеленчук и јајца на ден, а Светлана и Јури велат дека Степан е многу нежен.

Светлана и Јури станале негови „други родители“, и тие го направиле филмска и телевизиска sвезда, така што мечката Степан имала улоги во разни реклами и филмови низ цела Русија.


Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кога станува збор за вежбањето, препорачаните 2,5 часа неделно не се доволни

А, што со вишокот велигденски јајца? Направете прелив за вкусна салата со млади компири