во , ,

Останете во своите домови: Сибирски тигар сее страв во кинеско село, снимен е напад на автомобил!

Сибирски тигар повреди еден жител во село на североистокот на Кина и го скрши стаклото на еден автомобил, пренесува кинески “People’s Daily”.Што мислиш?

21 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Легендите за португалски истражувач Фернандо Магелан и неговата мистериозна смрт

Поминува короната, доаѓаат дома гости после долго време. Жената ги прашува што ќе се напијат…