во ,

Отишле баба и дедо со двегодишниот внук на море…

Реклама

Отишле баба и дедо со двегодишниот внук на море. На плажата дува силен ветар и на дедото му паѓаат гаќите.

Бабата брзо ја зема пелената на внукот и му ја врзува наместо гаќи, а на пелената пишува:

– РАСТИ, РАСТИ СРЕЌО МОЈА, ТЕБЕ ТЕ САКА БАБА ТВОЈА.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Судијата го прашува обвинетиот човек кој е фатен во кражба…

Која е разликата меѓу Црногорка и Французинка…