во , ,

Откриено кое е девојчето на кое Новак ѝ го подари својот рекет, се огласи нејзината мајка: „Се вика Иванка и има посебна порака за Ѓоковиќ“

Сè уште не стивнаа импресиите за момчето кое по финалето на Ролан Гарос доби подарок од Новак Ѓоковиќ – неговиот рекет, а најдобриот тенисер на сите времиња истото го повтори и по финалето на Вимблдон.

Овојпат станува збор за девојче. Нејзината радост лесно можела да се види на лицето, а по финалето на Вимблдон се огласи и нејзината мајка.

Супер Попуст -25%!

Нејзината мајка Крис ги открила деталите:

„Иванка е воодушевена. Разговаравме по телефон и ме праша: Што се случи, дали ова е вистински рекет? Јас за тоа време го шетав кучето со петгодишниот син, поради тоа што тој заради годините не можеше да влезе на трибините. Би сакала сите да бевме заедно“, раскажала мајката од девојчето.

Токму тие две направиле транспарент на кој пишувало НОВАК, а секој збор имал посебно значење во англискиот јазик.

Буквата „н“ значела број еден, буквата „о“ дека е неверојатен, буквата „в“ дека е победник, буквата „а“ дека е амбициозен и последната буква „к“ се однесува на бакнежите.

„Таа ги смисли сите зборови, освен последниот. Сакаше последната буква да биде крал или прекрасен, но јас мислев сепак да биде нешто смешно. Го обожуваме Новак. Тој тренира напорно, тој е сè што сакате еден тенисер да биде. Толку е добар“, заклучила мајката на Иванка Ли.

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ги сака сите пијалоци – Бонучи шоу на прес конференцијата: Тргна со Хајнекен, продолжи со Кока Кола

Чудни детали од животот на Тесла: Јадел само двапати дневно, но никогаш од кружна чинија – имал причина за тоа