во , , ,

Поради масивните мускули го нарекуваат корејскиот Хулк

Је Јонг Ха стана вистинска интернет сензација.

Во своето тело отелотворува неколку херои, а прекарот што го заработил поради неговите неверојатни мускули е корејскиот Хулк.

Супер Попуст -25%!

Тој започнал да тренира пред 14 години. Почнал да крева тегови и започнал да учествува на натпревари во бутање раце. Така ја освоил титулата национален шампион.

Сонувал еден ден да стане светски шампион.

Тој бил именуван за национален шампион во неколку категории: bench press (270 кг), мртво дигање (340 кг) и чучњеви (320 кг). Станува збор и за национални рекорди во таа земја.

Во интервју за GQ, кое го дал пред неколку години, тој открива дека неговиот дијаметар на бицепс е 56 сантиметри. Тој е во теретана секој ден.

Јаде многу пица, хамбургери и тестенини. Тој го обожава вкусот на лук, женшен, остриги, кавијар и тартуфи и верува дека овие намирници го прават неговото тело поздраво.

„Пробајте нови работи. На тој начин ќе го најдете она што најмногу ви одговара. И тогаш можете да ги прилагодите на вашиот стил. Но, најважна е самодовербата. Тоа ве прави елегантни”, ги советува другите.

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Илустрации ги покажуваат навиките на девојките кои се менуваат по 30-тата година

Ентони Бордејн „Вашето тело не е храм, туку забавен парк. Уживајте во возењето“