во ,

Пребрзо? Нема везе чоек, не шибав поише од 80.

Реклама

Скопски “мангуп” возел на автопат преку 150 км на час. По излез од тунел го сопира полиција и му вика дека ќе му ја одземат дозволата заради пребрзо возење.

– Пребрзо? Нема везе чоек, не шибав поише од 80.

– Дечко, имаме камера во тунелот, сè е снимено. Претeкнувавте четири пати, се вртевте под рачна и замалку избегнавте 3 судари.

А мангупот вика:

– Пеер, а ќе ми го изрежеш тоа на ЦД?


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Јас одам да се бањам, пазете се ако го нема саатот, првак сум во бокс!

Мујо и Хасо тргнале на скијање. Се возеле неколку часа со автомобилот и ги фатило големо невреме…