во ,

Пред VS. После: Повредени и изгладнети животни и фотографии после нивното закрепнување

Сопствениците на домашни миленици споделиле фотографии на социјалните мрежи од животните кои ги вдомиле, воглавно од азил.

Но, тие одлучиле да споделат и фотографии од милениците и откако им пружиле топол дом и да ја покажат очигледната промена кај нив.

Чудесно е колку животните можат да закрепнат откако конечно ќе добијат дом и семејство, а „пред и потоа“ фотографиите можете да ги погледнете во продолжение:

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Најпопуларни слики од западната уметност што треба да ги знае секој од општа култура

Жено, скршив една чаша во кујната!