во ,

Просечната плата во Македонија е 28.869 денари. До овој заклучок се доаѓа на следниов начин…

Просечната плата во Македонија е 28.869 денари. До овој заклучок се доаѓа на следниов начин:

– Трајан има 10 јаболка. Петар има 0 јаболка. Просек, двајцата имаат по 5 јаболка!

– Директорот јаде месо, работникот јаде компири. Значи, двајцата јадат мусака.

– Маре се работи со целата населба, а Мими само со својот маж. Значи и двете се курви!

Навалица Продавница

Што мислиш?

23 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Влева Блажо у спалната наапан, го отвара шифоњерот, унатре гол маж, помал од него…

Тато… заштедив 30 денари!