во ,

Разговараат баба и внука: Бабо зошто имаш толку малку заби?

Реклама

Разговараат баба и внука:

– Бабо зошто имаш толку малку заби?

– Ми испаднаа чедо!

– А, зошто ти испаднаа?

– Така, колку човекот е постар, толку помалку заби има!

– Па, значи ти си помлада од брат ми Иван!

– Како помлада?!

– Така, тој нема ниту еден заб!


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Се караат двајца ќелави: Ти си поќелав од мене!

Дедо и баба стигнале во рајот. Гледаат – таму идила! Ангелите свират на харфи…