во ,

Роналдо го купи најскапиот стан во Лисабон со поглед од 360 степени кон целиот град – „ѕирнете“ во неговиот луксуз

По подарокот кој ѝ го приредил на својата вереница Џорџина, во вид на луксузна вила во Мадрид која се проценува во вредност од 2,5 милиони долари, ова е последното вложување на Кристијано Роналдо.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Станува збор за најскапото поткровје во Лисабон – Португалија, чија вредност се проценува на околу 7,2 милиони евра, а се наоѓа во најексклузивната зграда во градот.

Станот од вкупно 287 метри квадратни е изграден во срцето на португалската престолнина, а се наоѓа во зградата „Castilho 203“ на 20-от спрат од блокот од 19 станови и има спектакуларен поглед од 360 степени, пренесува „La Razon“.


Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Забавни илустрации кои ги покажуваат најголемите маки на луѓето кои имаат проблеми со видот

10 Работи на кои Американците се навикнати, но изгледаат чудно за остатокот од светот