во ,

Се договараат двајца полицајци по телефон да одат на ‘Лебедово езеро’…

Се договараат двајца полицајци по телефон да одат на ‘Лебедово езеро’.

Се среќаваат на договореното место.

Реклама

Едниот полицаец му вика на другиот:

– Абе што си се облекол во костим за пливање, не одиме на езеро на балет ќе одиме.

На што другиот му одговорил:

Ццццц нашол кој да ми кажува, ти на ‘Свадбата на Фигаро’ дојде со подарок.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што најмногу сакаш да бидеш во следниот живот?

Трчал полжавот низ шумата и го сретнала лисицата. Го прашала каде толку се забрзал…