во ,

Се фалеле Игорче, Стојанче и Трпе кој има побрз татко…

Се фалеле Игорче, Стојанче и Трпе кој има побрз татко.

Игорче:

Мојот татко е побрз од стрела. Кога ќе ја исфрли пред неа може да стигне.

Стојанче:

Тоа не е ништо. Татко ми е ловџија. Трча побрзо од куршум.

Трпе:

Абе видете сега. Татко ми работи во министерство. Работно време му е до 4 саат, а тој е дома во 2 и пол.

Навалица Продавница

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рачно напишаните белешки на Ајнштајн се продадени за неверојатни 13,7 милиони долари

Оди Црногорец во Белград,седнува во едно кафуле и нарачува кафе. Со кафето му носат и лажичка…