во , ,

Со какви (не)пријатни ситуации се соочуваат луѓето на различни работни места?

Денес постојат илјадници различни занаети професии, и сите си имаат свои предности, но и предизвици. А, бидејќи во текот на животот луѓето менуваат само по неколку работни места, никогаш нема да знаете како изгледаат сите.

Но, благодарение на интернетот, имаме можност да ѕирнеме во работниот ден на кого било и барем колку-толку да сфатиме со што се соочуваат луѓето кога одат на работа.

Во продолжение погледнете интересни, пријатни и не толку пријатни ситуации од работните места кои луѓето ги споделуваат:

„Работам во кино – еве што ме пречека после една проекција. Ве молам почитувајте ги вработените и не правете толкав неред“

„Работам во Шведска како инженер и сум одговорен за неколку ветерници. Еве го погледот од нив“

Раката на изработувач на накит после неколку часа полирање

„Денес ќе треба да го фрлам цел овој ориз…“

„Работам во саат кула“

„Гуми за џвакање што ги собрав од масите во барот каде што работам“

„Работам како собирач на отпад и секој ден ги гледам овие слатки суштества“

Прашина од железо на слушалките на градежник, после цел ден работење на градилиште

„Што сè извадивме од автомобилски гуми последниве пет години“

„Во принтерот на работа се направиле сталагмити од бојата“

„Ги продадовме сите изложени банани, освен една“

„Сите изгубени лични документи во бар каде што работам после прослава за Свети Патрик“

„Се вработив во продавница за стари книги. Вака изгледа еден од трите складови“

„Мојата дланка после работниот ден. Денес стававме бетон“

„Мислам дека моето работно место не е воопшто лошо“

„Еве како фотографирам танкери за нафта од хеликоптер“

„Моите раце после 2 часа редење роба. Секогаш мијте ги рацете после пазарење“

Што мислиш?

30 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Силуети на зајдисонце: Одлично осмислени фотографии кои ќе ве одушеват

9 Штетни положби за кои не сме свесни и како да ги избегнеме нивните несакани ефекти