во ,

Според мене, вашата тага е резултат на нетрошењето пари. Направете една шопинг терапија и проблемите ќе исчезнат…

Еден скржав човек оди на психијатар, многу тажен и во депресија.

Психијатарот:

– Според мене, вашата тага е резултат на нетрошењето пари. Направете една шопинг терапија и проблемите ќе исчезнат.

– Каква е таа шопинг терапија?

– Отидете еднаш во трговски центар и потрошете многу пари, купете си сѐ што ќе посакате.

Го послушал скржавецот и наредната недела се враќа на контрола, но пак тажен.

– Ми го послушавте ли советот? – Прашува психијатарот.

– Да, но нема никаков ефект.

– Колку пари потрошивте?

– 30.000 денари.

– Па тоа е солидна сума, би требало да има ефект. А што си купивте?

– 500 евра.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 интересни трикови кои ќе ви го олеснат животот

20-те дефинитивно најубави места на планетава за кои можеби не сте чуле