во , ,

Талентиран артист ја прикажува суровата реалност и лошите страни на модерното општество

Алиреза Пакдел продолжува да ги истакнува слабостите на модерното општество.

Талентираниот артист од Иран создава илустрации кои ја прикажуваат суровата реалност и глобалните проблеми со кои сите ние се соочуваме.

Тој допира теми како капитализам, консумеризам, технологија, загадување, негрижа за животната средина и за животните, а неговите цртежи ќе ве замислат.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ви напред сте сви пе*ери, ви тамо позади сте клошари, а ви у средину сте сељачишта!

Силуети на зајдисонце: Одлично осмислени фотографии кои ќе ве одушеват