во ,

Трик кој проверено делува: Oслободете се од комарците за секунда – потребни ви се само две состојки

Не знаете како да се ослободите од здодевните комарци, а да не користите спрејови или пак некакви хемикалии?

Ќе ви претставиме еден трик од природата, после кој ќе може да потонете во вашиот сон без здодевните, мали инсекти.

Сè што ви е потребно е лимон и каранфилче. Лимонот исечете го на половина, па во секоја од неговите половини забодете ги каранфилчињата.

Баш како на следната фотографија:

Потоа, ставете го лимонот во собата во која што престојувате.

Сите кои што го пробале овој трик велат дека помага, но не само кај комарците туку и кај мувите, а голем плус е тоа што лимонот и каранфилчето со својот мирис ја освежуваат просторијата.

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Видеото од девојката која се обидува да наточи гориво го изнасмеа светот – погледнете што правела