во ,

Трпе поминал два дена со својата љубовница, а и рекол на сопругата дека е по риба…

Трпе поминал два дена со својата љубовница, а и рекол на сопругата дека е по риба.

На пат кон дома, влегол во продавница за риболов за да купи крап како алиби.

Го плаќа крапот и му вика на продавачот:

– Ај те молам фрли го крапот преку шалтерот кон мене.

– Зошто?!

– Па, да можам со чиста совест да кажам дека сум го фатил.

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вистина ли е дека сме и продале 100 000 компјутери на Јапонија?

12 Кул и практични работи што може да ги купите од автомат во Јапонија