во ,

Уште ли не си го продала автомобилот?

Реклама

Плавуша сакала да си го продаде автомобилот.

Пријателка ја прашува:

– Уште ли не си го продала автомобилот?

– Не, ми се јавуваат, доаѓаат, го гледаат, но никој не го купува.

– А колко километри има поминато?

– 250.000.

– Е па секако дека нема да го продадеш. Имам пријател, кошто може да ти ја врати километражата на 40.000!

– Еј супер може.


После еден месец пријателката пак ја гледа плавушата со истиот автомобил.

– Зошто пак го возиш истиот автомобил?

– Е па сега кога има поминато само 40.000 да не сум луда да го продавам!


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледаат сега над 15 актери кои се прославија во 80-тите и 90-тите

15+ Познати личности пресоздадени со помош на AI како познати ремек дела