во ,

Фотографијата од Доналд Трамп и Мел Гибсон стана хит на социјалните мрежи: Гестот на актерот ја разбесни јавноста

Супер Маица, Супер Цена

Легендарниот актер од Холивуд е на мета на критики поради гестот кој го направил.

Мел Гибсон и Доналд Трамп минатиот викенд се нашле во исто време на исто место.

Холивудскиот актер и поранешниот претседател на САД биле на УФЦ настан во Лос Анџелес, натпревар меѓу Конор Мекгрегор и Дастин Пориер.


Оваа вест не би привлекла големо внимание доколку Гибсон не бил „уловен“ како војнички го поздравува поранешниот претседател на САД – Доналд Трамп.

Фотографијата, секако дека станала вирална, а актерот се нашол на мета на критичарите.

Се поставува прашањето – дали Доналд Трамп во метежот успеал да го воочи Мел Гибсон?

На социјалните мрежи веднаш почнале да се шират коментарите како и двајцата мажи зад себе имаат долга историја, како расистички, хомофобни, сексистички и антисемитски изјави.

„Нека мртвата кариера му почива во пеколот“, му порачале корисниците на социјалните мрежи на актерот.


Што мислиш?

14 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Напуштената мачка наоѓа нов дом и станува сензација на Инстаграм со своите симпатични костими

Момче од Тајланд е хит на социјалните мрежи со неговите нискобуџетни косплеј трансформации