во ,

Што мислиш Пеце, дали има тениски терени во рајот?

Разговараат двајца тенисери.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

– Што мислиш Пеце, дали има тениски терени во рајот?

– Не знам бе Ице, во рајот се е совршено, би требало да има.

Се договориле кој ќе умре прв, да му каже на другиот. По неколку години Пеце отишол на другиот свет и наредниот ден Иле слуша глас:

– Ало Иле, јас сум Пеце, нели се договоривме да ти кажам како е. Имам две вести, едната добра и едната лоша.

– Еј Пеце, ајде кажи ја прво добрата.

– Овде има 50 топ тениски терени, со шведска маса покрај нив, времето, атмосферата, се е совршено за играње тенис.

– Супер, а која е лошата?

– Утре играш ти.


Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Љубовна кавга со бизарен расплет: Таа со главата „влегла“ во излогот, а тој…

19 Урнебесни илустрации за женските маки во кои можеби ќе се пронајдете