во ,

Што ќе правам таму, кога не знам ни збор кинески?

Од една македонска фирма решиле да испратат човек во Кина, за да оствари деловни контакти.

– Што ќе правам таму, кога не знам ни збор кинески? – го прашал тој директорот.

– Кинезите се многу гостопримливи луѓе, а плус ти резервиравме соба во хотелот „Интернационал“. Штом е „Интернационал“, значи знаат секакви јазици. Понатаму снајди се
сам.

Пристигнал нашиот вечерта во Кина, отишол во хотелот, влегол во собата и уморен од долгиот пат, веднаш заспал. Сабајлето некој тропа на вратата, влегува едно Кинезче
со послужавник во рацете и прашува:

– Цај ке пиете ли или да си е*ам мајката?


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Доваѓа турист за прв пут у Куманово и седнуе у такси да се вози у некој хотел….

18 Луѓе кои откриле дека грешките на филмот биле толку очигледни што е чудно како таа сцена успеала да влезе во финалната верзија