во ,

Јавна Куќа

Реклама

      Доаѓа контролорна инспекција во школо, и учителката цела избезумена за мали Џокица да не каже некоја глупост им вика на девојчињата кога мали Џокица ќе каже нешто што не треба, овие да почнат да врискаат и да истрчаат низ училница.

Инспекцијата им поставила на децата различни прашања а учениците ги одговориле сите добро. И на крај инспекторот прашува:

Дали некои од вас, драги ученици, знае што се гради до вашето училиште?

Мали Џокица дига рака:

– Јас знам.

– Што Џокица?

– Јавна куќа.

Девојчињата почнуваат да врискаат и да трчаат надвор, и мали Џокица им вика:

– ЧЕКАЈТЕ, ку*вииии, само темелите се ставени!!!


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Хееееј!

Иронија